Replika Para

/Replika Para
Replika Para 2019-02-03T15:28:34+00:00

Replika sözlük anlamı olarak birebir kopya anlamına gelir .Replika para ; Kalıbı , Madeni , Çapı ile orijinal bir paranın günümüzde yeniden kopyalanmasıdır. Burada amaç ancak müzelerin ve koleksiyonerlerin sahip olabileceği bir objeye , bir madeni paraya veya bir mozaiğe yani esere sahip olmaktır.

Günümüzde önemli bir pazardır. Replika ürünler takı olarak vitrinlerdeki yerlerini almışlardır. Örneğin bir Bizans nekropol alanında bulunmuş bir kolye , yüzük veya o dönemin bir objesi replika olarak artık sizinde parmağınızı , boynunuzuveya evinizi süsleyebilir.

Hatay’da bazı girişimci altın , gümüş ustaları kuyumcularımız bunları birebir yaparak vitrinlerinde satışa sunmaktadırlar.Hatay Arkeoloji müzesinde bulunan eşsiz Antakya Lahitinde Çıkan adına Antakya lı prenses yüzüğü denen bir antik dönem yüzüğünün replikalarıhatay kuyumcularının vitrininde yerini almış durumdadır.
Bunun yanında kuyumcularımız Medeniyetler Kenti Temalı patentli ürünlerini kentimize gelen ziyaretçilerimizin beğenisine sunmaktadırlar. Çan , Ezan , Hazzan temalı kolye uçları , bileklik ve yüzüklerimiz çok ilgi görmekte konuklarımıza uygun fiyatlarla pazarlanmaktadırlar.

Expo alanımızda Medeniyetler Bahçesi konulu bir takı salonu planlamaktayız . Takı salonumuzda Hatay – Medeniyet – Botanik – Arkeoloji – Hoşgörü temalı birçok ürünü ön plana çıkarmayı tanıtmayı hedeflemekteyiz . Kuyumcularımız takı ve toka esnafımız bireysel girişimci zanaatkarlarımız replikapara , takı , ve gümüş , taş işlemecisi , mozaikçi ustalarımız donanımlı ve hazırlıklıdırlar. Bu uzmanlarımız ile oluşturacağımız Medeniyetler Bahçesi Takı Salonumuzda eşsiz bir koleksiyon oluşturarak ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız.

Koleksiyonumuzla her kesime , her yaş grubuna , her inanca hitap edeceğimize inanıyoruz. Para ,obje , takı , ve logomuzu en güzel şekilde replikalandırarak konuklarımızın hatıra amaçlı olarak edinmesini sağlayacağız. Uluslararası dikkat çekici ve ilgi uyandıracak bir koleksiyon hedeflemekteyiz. Hatta bu koleksiyonun uluslararası fuarlara katılabileceğinden şüphe duymamaktayız.