Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda 2019-01-27T16:53:35+00:00

Biz Kimiz?

HAYMEDER, Hatay Medeniyetlerini Tanıtma Ve Dayanışma Derneği olarak, İstanbul Beylikdüzü merkezli kurulmuş bir dernektir.
Dernek, İstanbul’da yaşayan Hatay’lılarla, Hatay adı altında yüzyıllardır devam eden kültür sanat etkinliklerini, tarihini ve manevi değerlerini araştırmak, yaşatmak ve tanıtmaktır. Öncelikle İstanbul’da yaşayan Hatay’lıları bir araya getirerek, sonrasında tüm yurtta ve yurt dışında Hatay kültürünü, hoşgörüsünü ve Medeniyetlerini anlatmaktır.
Hatay kültürünü, Tarihini, el sanatları, dericilik, ayakkabıcılık, mobilya sanayisi, ipek dokumacılığı, taş işlemeciliği ve mozaik sanatının geçmişi ve geleceği ile ilgili incelemeler yaparak geliştirilmesi ve tanıtılması sağlanacaktır. Hatay kültür etkinliklerinin tanıtımı amacıyla tüm eğitim kurumları, dernekler ve yerel yönetim birimleriyle temas edilerek ortak faaliyetler yapılacağı gibi, ilgili kurumlardan bu amaçla destek ve yardım talep edilecektir. Hatay kültürünün yaygınlaşması ve tanıtımı amacıyla yurt içi ve yurt dışında sivil toplum kuruluşlarıyla temas edilerek organizasyonlar yapmak amacı ile kurulmuştur.

Tanıtım
Yardım
Paylaşım
Etkinlik

Yönetim Kurulu

Abdurrahman DEMİRCİOĞLU
Akın NURAL
Ali DİK
Ali KOCAOĞLU
Davut ESKİOCAK
Emre RIDVANOĞULLARI
Emsal TAŞKAN
Fatih KARTAL
Hasan KEVLEKÇİ
Huzdat HATAY
İsmail Uğur TÜMER
Mehmet MİROĞLU

-Sayın Kurucu yönetim kurulu üyelerimiz (isim sıralı)

Merih YANGIN
Murat KUDRET
Mustafa SİNEP
Necdet GENÇ
Nesrin NURAL
Önder YENER
Özgür TOPAL
Selin ÇELİK
Serap KUDRET
Tuncay YANGIN
Umut GÜÇ
Zülfikar GÜMÜŞ